Logo

RC modely jako skvělý dárek pro děti? Za nás rozhodně ano!

Pokud chcete koupit dětem hračku, která je po pár dnech neomrzí, jen tak ji nerozbijí, a ještě se při hře s ní něco naučí, RC modely jsou tou správnou volbou. S modely na dálkové ovládání si děti (ale i dospělí) užijí spoustu zábavy. Sepsali jsme pro vás 5 hlavních důvodů, proč by mělo mít každé dítě svůj RC model.

RC modely podporují kreativitu a fantazii

Modely na dálkové ovládání nejsou jen tak nějaké hračky, děti se při hraní s nimi lecčemu přiučí. V první řadě modely přímo vybízejí ke kreativitě a fantazii. Je nespočet možností, jak si s nimi hrát. Děti si mohou vymýšlet různé scénáře, stavět slalom nebo závodní dráhu, jezdit na rychlost nebo přesnost, vozit panenky na dovolenou nebo přivézt traktorem mamince do kuchyně kytičku z Lega. Při hře s RC modelem se propojuje levá a pravá hemisféra, podobně jako třeba při hře na klavír. Děti se ale při hře učí i logickému myšlení. Proč nejde postavená překážková dráha projet bez nárazu? Není třeba nutné posunout předměty dál od sebe, protože auto potřebuje udělat větší oblouk? Není potřeba vyšší rampa, aby auto přeletělo přes danou překážku?

Jsou RC modely pro všechny věkové kategorie?

Neexistuje žádná věková kategorie, pro kterou by nešlo vybrat vhodný RC model. Pro malé děti můžete volit z kategorie robotů. Tyto modely jsou jednoduché na ovládání, poradí si s nimi opravdu i ti nejmenší. Vydávají různé zvuky, zpívají, dokonce máme i pejsky na dálkové ovládání, kteří umí následovat svého páníčka. Dále jsou pro menší děti vhodná auta na dálkové ovládání s nižší rychlostí. Pro větší děti pak můžete volit i z RC strojůRC letadeldronů nebo RC lodí. Co je ale za nás velmi důležité – RC modely propojují děti různého věku a také spojují členy rodiny napříč generacemi. Není snad pro rodiče krásné sledovat, jak si děti hrají se svými prarodiči? Modely jednoznačně podporují kolektivní hru, a to je přece jedna z dovedností, ve které chceme děti podpořit. 

Rostou s dětmi

Nespornou výhodou modelů na dálkové ovládání je to, že dětem vydrží dlouho. Modely jsou vyráběné z kvalitních, a hlavně odolných materiálů. Přežijí pády, bouračky i trochu hrubší zacházení. Jsou konstruovány tak, abyste nemuseli řešit zklamání v dětských očích z rozbité hračky po několikadenním používání. Jak děti rostou, rozvíjí se jejich motorické schopnosti a také fantazie, mohou tedy postupně s modely vymýšlet nové a nové hry a stavět před sebe větší výzvy. Uvidíte to nadšení, až poprvé zvládnou projet bez nehody zvolenou trasu nebo překonají překážky v náročnějším terénu. 

Motivují k pohybu a pobytu venku

S modely si můžete samozřejmě hrát doma a máte spoustu možností, jak na to. Vytvořte závodní dráhu, zkuste projet zvolenou trasu bez nárazu, povozte plyšáky, nakládejte a převážejte stavebnici, fantazii se meze nekladou. To největší dobrodružství za nás ale čeká venku. Jakmile děti zjistí, co všechno mohou se svým modelem venku podnikat, doma už je neudržíte. S RC bagry nebo traktory budou pány pískoviště. Mohou také pomáhat tátovi s prací na zahradě. S RC auty můžete vyrazit i na procházku do lesa a překonávat nástrahy, které tam na vás čekají. Na své si ale přijdete i na hřišti – už jste zkusili s autem vyjet skluzavku?

Učí děti pečovat o věci

Chcete děti naučit, že je potřeba o své věci pečovat? Máte pro to skvělou příležitost. RC modely jsou většinou poháněné akumulátorem a ten je potřeba nabíjet. Vysvětlete tedy dětem, aby vás poprosili o dobití (pokud už nejsou ve věku, kdy jim dovolíte nabíjet samotným). Nestane se jim tak, že přijdou k vybité hračce a nebudou si s ní smět hned hrát. O tom, jak se správně starat o akumulátor jsme pro vás natočili i video. Pokud jste s autem jezdili venku, ukažte dětem, jak model po jízdě vyčistit. Je potřeba vyfoukat prach, kamínky a vlhkost a otřít špinavé části. Nejen že je tím učíte, jak se o model starat, rozvíjíte tím i jejich jemnou motoriku. 

Toto jsou za nás hlavní důvody, proč jsou RC modely super hračkami pro vaše děti. Jsme si jisti, že si hrou s nimi užijí vaše děti (a vy s nimi) spoustu zábavy a budou je doprovázet řadu let. Tušíme ale, že u jednoho modelu to neskončí – RC modely jsou totiž závislostí, se kterou nebudete chtít přestat.

Kategorie E-shopu